Post ten inaczej nazwać można również jako post Daniela, to warzywno-owocowa pół głodówka lecznicza, dzięki której oczyścisz organizm z toksyn i dodasz mu sił do walki z różnymi chorobami. Nadchodząca wiosna i Wielki Post to idealny na to moment.

Post  polega na spożywaniu niskoenergetycznych warzyw i owoców, które pozwalają na uruchomienie odżywiania wewnętrznego. O tym, czym dokładnie jest post i jakie produkty są na nim dozwolone, pisaliśmy tutaj. Dziś odpowiemy na pytanie: jak się przygotować do warzywno-owocowego postu oczyszczającego.

Post warzywno-owocowy

Zdobądź wiedzę

Post warzywno-owocowy może przynieść zadziwiające efekty, jednocześnie może wyrządzić wiele szkód, jeśli nie przygotujesz się odpowiednio. Na początek warto sprawdzić, jakie są przeciwskazania do przeprowadzenia postu i co, dzięki niemu jesteś w stanie osiągnąć. Dowiedz się, jak wygląda taki post, co można jeść i z czego należy zrezygnować.

Przydatne linki:

Post – jadłospis

O poście warzywno-owocowym

O poszczeniu w ogóle

Ustal, ile ma trwać Twój post

Post Daniela nie powinnien trwać dłużej niż 6 tygodni. Tak długo trwające oczyszczanie stosuje się najczęściej przy dużej nadwadze/ otyłości lub przy bardziej wymagających schorzeniach. Dla uzyskania efektu oczyszczenia wystarczą 2-3 tygodnie stosowania tego postu leczniczego. Post ten stosuje się okresowo, raz lub dwa razy w roku.

Zaplanuj też czas na wyjście z postu i powrót do pełnowartościowego odżywiania. Samo wychodzenie z głodówki jest ważniejsze, gdyż pomaga uniknąć, np. efektu jojo. Ważne, by post Daniela był bodźcem do wprowadzenia zmian w codziennym odżywianiu, gdyż tylko zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą Ci zachować witalność i efekty oczyszczania.

Zdecyduj, czy potrzebujesz dodatkowych dni wprowadzenia do postu czy wchodzisz w post „z marszu”

Niektórzy ludzie wolą stopniowo ograniczać różne grupy produktów, zanim przejdą na właściwy post warzywno-owocowy, kiedy to inni rozpoczynają jedzenie zgodnie z zasadami postu od razu po podjęciu decyzji. Wybierz, co jest dla Ciebie lepsze.

My lubimy stopniowe przygotowywanie organizmu, odstawienie cukru, rafinowanych tłuszczy, nabiału, kawy, wysoko przetworzonego pożywienia na kilka dni przed postem właściwym. Dodatkowo warto w tym okresie codziennie spożywać kiszonki (ogórki, kapusta, burak), aby wzmocnić florę bakteryjną jelit, co wspomoże efektywne oczyszczanie organizmu.

Zrób jadłospis i listę zakupów

Dobrą praktyką jest wcześniejsze przygotowanie jadłospisu, by z góry (chociaż wstępnie) wiedzieć, co będziesz jeść. Łatwiej wtedy uniknąć sytuacji, kiedy sięgniesz po zakazany produkt, a także zapewnisz sobie większą różnorodność posiłków.

Między głównymi posiłkami możesz sięgać po jabłko, marchew, kalarepę, seler naciowy czy kiszone lub zielone ogórki. Zadbaj o to, by zawsze były w domu. Dobrym pomysłem jest także ugotowanie kilku zup (2-3), dzięki czemu Twoje jedzenie nie będzie monotonne.

Post warzywno-owocowy

A jeśli nie chcesz wymyślać i gotować, skorzystaj z cateringu

Post warzywno-owocowy to dość wymagająca pół głodówka – nierzadko trudno jest powstrzymać się od zjedzenia czegoś spoza listy dozwolonych produktów. Zwłaszcza, kiedy na Twoim talerzu jest codziennie to samo i brakuje Ci pomysłów na nowe potrawy. Na szczęście na rynku jest wiele firm, które oferują wsparcie w postaci dostarczania gotowych posiłków, przygotowanych wg zasad postu Daniela. W naszym cateringu starannie przygotowujemy różnorodne, bogate w surowe, gotowane i pieczone warzywa i niektóre owoce dania, w taki sposób, aby ułatwić i umilić Ci ten trudny czas.

Przygotowujemy 5 wypchanych warzywami posiłków, które dostarczą Ci wiele witamin i minerałów. Do każdego zestawu postu (etap 2) dodajemy również buteleczkę z zakwasem z kiszonego buraka, kapusty lub z ogórka, by dodatkowo uzbroić Twoje jelita w naturalny probiotyk.

Nasi klienci doceniają jakość wykorzystywanych produktów, smak posiłków i różnorodność menu. Sprawdź, czy nasz post warzywno-owocowy jest dla Ciebie. Teraz możesz wykorzystać rabat 10% na wszystkie etapy postu przy zamówieniu na min. 14 dni z kodem POST23.

Smacznego!

Zamów online catering wegański i wegetariański: https://tukokoszka.pl/zamowienie/#/

Stosujcie mądrze! Pysznego dnia!

TuKokoszka Dziobała

Wegański Catering | TuKokoszka Dziobała Facebook | TuKokoszka Dziobała Instagram

Kategorie: Dieta

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *