Dieta wegańska i wegetariańska jest dziś trendy! Coraz większą popularność zyskuje dieta, w której główne skrzypce grają rośliny, a produkty pochodzenia zwierzęcego są albo znacznie ograniczone, albo całkowicie wyeliminowane. Mimo to wokół wegańskiej i wegetariańskiej diety narosło wiele mitów, które chcemy dziś przedstawić i obalić.

Dieta wegańska

Dieta wegańska i wegetariańska prowadzi do niedoborów

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

Nie ma znaczenia, na jakiej diecie się jest, a to, w jaki sposób komponuje się swój jadłospis. Wśród osób spożywających mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego również występują – o ile nie częściej – różnego rodzaju niedobory. Ważne jest to, by dieta była po prostu dobrze zbilansowana.

Organizm potrzebuje białka zwierzęcego

W roślinach jest wystarczająca ilość białka, w zupełności zaspokajającą potrzeby ludzkiego organizmu. Z tym białkiem to w ogóle mamy duży problem, bo z obawy, że będzie go w naszej diecie za mało, spożywamy go za dużo.

A to może przekładać się, m.in. na zwiększone ryzyko powstania kamieni nerkowych, osteoporozy, częstsze biegunki, kwasicę. Dodatkowo, zbyt duża ilość białka nadmiernie obciąża wątrobę.

Dieta wegetariańska

Po posiłku bez mięsa jest się głodnym

Na uczucie sytości wpływa m.in. ilość błonnika w posiłku oraz białka, dlatego jedząc warzywa, z kaszą, ryżem czy makaronem z pewnością zaspokoimy swój apetyt. Co więcej, nie będzie nam towarzyszyć uczucie ciężkości jak po tradycyjnym polskim obiedzie.

Dania bezmięsne nie mogą być smaczne

Smak jest kwestią gustu, jednakże w dzisiejszych czasach jest tyle możliwości przyrządzenia wegańskich i wegetariańskich przepysznych potraw, że to te mięsne wydają się być przy nich mało atrakcyjne.

Aby obalić ten mit możemy Was zachęcić do spróbowania naszych pudełek – są tak zbilansowane, by dostarczyć wszystkiego, czego potrzebuje ludzki organizm, a do tego są bardzo smaczne, różnorodne i kolorowe.

Dieta roślinna wymaga suplementacji

Na temat suplementacji pisaliśmy też tu. Lekarze są zgodni: będąc na diecie wegańskiej powinno się suplementować witaminę B12. W końcowym odcinku jelita jest produkowana niewielka ilość witaminy B12, jednakże stamtąd nie jest już wchłaniana.

Jakie mity Wy znacie? Z czym przyszło Wam się mierzyć?

Smacznego!

Zamów online catering wegański i wegetariański: https://tukokoszka.pl/zamowienie/#/

Stosujcie mądrze! Pysznego dnia!

TuKokoszka Dziobała

Wegański Catering | TuKokoszka Dziobała Facebook | TuKokoszka Dziobała Instagram

Kategorie: Dieta

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *