Czy poznałeś już jedyny taki catering wegański i wegetariański? Tu Kokoszka Dziobała to nie jest zwykła dieta pudełkowa – to wyjątkowy, roślinny catering, jakich po prostu nie ma! Oczyszcza, leczy, dba o Twoje zdrowie, a do tego smakuje! Nie posiada sztucznych dodatków ani grama cukru. 😛 Większość diet jest ponadto bez glutenu oraz soi. 

dieta wegetariańska rock&roll

Czy dieta roślinna jest zdrowa?

Wiele lat temu odkryliśmy moc zdrowego żywienia i zapragnęliśmy się podzielić tym ze światem. Dieta roślinna przez wiele lat kojarzona była ze złym, niewłaściwym i niezdrowym sposobem odżywiania, grożącym niedoborami i zdrowotnymi problemami.
My wiemy, że tak wcale nie musi być! Co więcej, właściwie skomponowana dieta, zawierająca cenne witaminy i minerały nie tylko odżywia organizm. Ale i leczy go!

Stawiamy na przygotowywanie posiłków niwelujących stany zapalne, regulujące metabolizm oraz prawidłową pracę układu pokarmowego. Nasze diety zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy, otyłości czy nadciśnienia. Ale jak to? Poznaj nasze sposoby! 

Część I: Czego możesz się spodziewać, dziobiąc z nami? Produkty z czarnej listy!

NO MEAT: W naszych dietach nie znajdziesz ani grama mięsa – dlaczego jesteśmy na nie? Oto nasze powody:

Badania Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem wykazały, że przetworzone mięso to jeden z najbardziej rakotwórczych czynników – równie szkodliwy, jak palenie tytoniu! Badacze łączą nadmierne spożywanie czerwonego oraz przetworzonego mięsa z występowaniem raka odbytu, trzustki oraz prostaty. Ale to nie jedyny powód. Poza zwiększonym ryzykiem zachorowania na nowotwór, osoby jedzące w nadmiarze mięso są narażone na występowanie choroby wieńcowej, chorób tarczycy, problemy z układem nerwowym, krążenia oraz wiele innych.

Ponadto mięso to mnóstwo chemii pochodzącej z paszy, którą karmi się zwierzęta, oraz antybiotyków, sterydów, wypełniaczy i hormonów. To także przewlekłe stany zapalne! Nasze organizmy mięso traktują trochę, jak ciało obce (białko), co powoduje nadmierne wydzielanie się śluzu w jelitach i w całym przewodzie pokarmowym. Taka sytuacja ogranicza wchłanianie składników mineralnych oraz witamin. 

Co więcej, jak pokazują badania, białko zwierzęce nie jest przez nas do końca trawione – resztki z procesów trawiennych bardzo długo mogą zalegać w jelitach, powodując zatruwanie organizmu i rozrost bakterii. Mięso podnosi poziom białka C-reaktywnego, będącego wskaźnikiem stanu zapalnego w organizmie, podczas trawienia wytwarza sprzyjający chorobom serca matabolit – N – tlenek trimetyloaminy – pojawia się podczas regularnego spożywania mięsa.
Powyższe zdecydowanie zniechęca nas do podawania mięsa w swoich dietach. Do tego dochodzi także nie-ekologiczność produkcji mięsa, duże zużycie wody i wiele innych!   

Co z jajami i nabiałem?

Jesteśmy zwolennikami rezygnacji z dużej ilości nabiału czy jaj, dlatego też większość naszych diet jest wegańska, a w dietach wegetariańskich nie dodajemy tych produktów wiele, co więcej, tylko wysoką jakość (jajka klasy 0)! Nabiał może zwiększać stany zapalne, a dodatkowo wiele osób nie toleruje laktozy. Nietolerancja ta objawiać się może problemami trawiennymi, bólami głowy, zatkanym nosem czy trądzikiem…

Bez przetworzonych cukrów prostych i sztucznych substancji słodzących

Tu Kokoszka Dziobała – catering wegański i wegetariański – cukru nie tyka i nie chce by ci, którzy z nią dziobią go tykali. Tradycyjny chleb, słodycze i słodziki nie tylko sprawiają, że tyjesz…. one wręcz po cichu rujnują Twoje zdrowie, doprowadzając do stanów zapalnych w całym organizmie! A do tego zwiększają ryzyko zachorowania na insulinooporność i cukrzycę.

Słodkość naszych dań pochodzi najczęściej z owoców – np. banan lub daktyl. Robimy kremy czekoladowo-orzechowe z kakao i daktylem, musy owocowe oraz przepyszne zdrowe koktajle. Pomimo tego, że są czasami bardzo słodkie, nadal są zdrowe 🙂

Unikamy glutenu

Tylko w dwóch z naszych diet znajdziesz gluten – oznaczenia rock&roll. Zrobiliśmy to na życzenie klientów 🙂 Jednak bez obaw! Nie ma go dużo, bo z glutenem się nie lubimy. Choć nie wszyscy są na gluten uczuleni, i nie wszyscy dostrzegają jego podstępne działanie, może wywołać niefajne zmiany w Twoich jelitach oraz zaburzyć mikroflorę. Mówi się, że kiedyś ludzie jedli gluten i żyli… tak, problem w tym, że i gluten już nie ten – obecny może być zatruty glifosatem i to z tego tytułu mamy problemy. 

Co z gotowcami? Mają zabroniony wjazd!

Nie ma wjazdu dla gotowców, tj. ketchupy, majonezy czy sosy z całą listą pierwiastków w składzie. W naszych potrawach nie znajdziesz szkodliwych składników, bo nam zwyczajnie zależy na Waszym i naszym zdrowiu – sami też dziobiemy z Kokoszką! 

Nie soimy – tylko w dwóch dietach!

Podobnie, jak z glutenem, tak i z soją się nie bardzo lubimy. Jednak diety RR odrobinę soi posiadają specjalnie dla tych, którym soja nie straszna. Soi nie lubimy (ani wszystkich sojowych wynalazków) ze względu na jej wysokie przetworzenie i to, że sprzyja powstawaniu w organizmach stanów zapalnych. Do tego sporo z Was nie toleruje soi pokarmowo!

W kolejnym tygodniu opowiemy Wam z czego i dlaczego korzystamy w swoich dietach 🙂

Stosujcie mądrze! Pysznego dnia!

TuKokoszka Dziobała

Wegański Catering | TuKokoszka Dziobała Facebook | TuKokoszka Dziobała Instagram


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *